Project news
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 4 common:people_all_forms

Виховання культурно-гігієнічних навичок у дітей

Date: 30 березня 2021 о 12:39, Refreshed 10 квітня о 14:46

Культура харчування у дитячому садку

   Питання правильного харчування в дитячому садку завжди стоїть на першому місці. Тому усю роботу з дітьми ми спрямовуємо на збереження здоров'я кожної дитини, створення усіх умов для її нормального зростання і розвитку, постійно навчаємо як корисно, а разом з цим смачно, красиво і акуратно приймати їжу.

  Для того, щоб Ваша дитина все знала про культуру харчування треба точно знати в якому віці, що можна пояснити своїй дитині і які уміння і навички можна закріплювати і розвивати вдома. Як навчають приймати їжу в дитячому садку Уся робота починається від процесу формування у дитини культури поведінки за столом і знайомства із столовим етикетом. Доведено на практиці, що ці уміння дозволять їй в подальшому житті відчувати упевнено себе за столом, бути ввічливою в застільному спілкуванні.

  У кожній віковій групі вихователі вчать обов'язково мити руки перед їжею, правильно сидіти за столом. Дитина повинна знати, що сидячи за столом, не можна відкидатися на спинку стільчика, не можна ставити і розставляти лікті на столі.

  З самого раннього дитинства вчать самостійно правильно застосовувати столові прибори за столом і не забувати, що під час їжі треба не поспішати, не набивати рот, не відволікатися і не грати столовими приборами. Усе навчання відбувається в прямій відповідності з віком дитини. На столиках стоїть хлібник, серветниця. Намагайтеся це робити і в себе удома. Адже Ваша участь в цій роботі має бути обов'язкова!

   Удома під час сніданку демонструйте дитині правила етикету, покажіть необхідність їх дотримання на практиці. Найважливіше при цьому - уміти підтримати бесіду за столом. Це взагалі - ціла майстерність! Адже в розмові під час їжі не можна ні навчати, ні сварити. Бесіда має бути нейтральною: про продукти, які були використані під час приготування їжі. Можна поцікавитися, що найбільше подобається Вашому малюкові. А головне обов'язково йому побажайте "Смачного"! Ось головні хитрощі навчання правилам культури харчування.

  Для хорошого апетиту прийом їжі відбувається строго в певний час. Робіть це і вдома!

Вікові вимоги до культури харчування

  Усім відома народна мудрість говорить: "Виховуй дитину, поки вона лежить упоперек лави". Тобто виховну роботу не треба відставляти і чекати доки Ваша дитина виростить. Саме у цей період і слід закладати основи для формування культури харчування.

  Так дитина з двох до трьох років повинна уміти самостійно помити руки перед їжею, потім досуха витерти лице і руки, охайно самостійно їсти за столом, тримати упевнено ложку, уміти використати серветку за потреби. Після їжі з нагадуванням полоскати рот. У ясельній групі дітей обов'язково догодовують!

  Дитина з трьох до чотирьох років повинна уміти самостійно і акуратно мити руки і досуха витирати їх; використовувати правильно мило і гребінець; знати як правильно повісити рушник. За столом уміти правильно використати столові прилади і серветку, не кришити хліб, добре пережовувати їжу із закритим ротом.

  Дитина від чотирьох до п'яти років продовжує удосконалювати і розвивати свої уміння при користуванні основними столовими приладами і серветкою, а також повинна вже уміти заздалегідь оцінювати свої можливості під час прийому їжі: не набирати в рот багато, добре і безшумно її пережовувати. Самостійно, в кінці без нагадування полоскати свій рот.

  Дитина з п'яти до шести років далі удосконалює отримані знання і навички за столом, а після їжі повинна уміти тихенько засунути свій стільчик і подякувати старших.

  Дитина старше 6 років вже повинна уміти правильно поводитися за столом під час їжі, виконувати всі правила і після їжі, а також уміти відносити за собою частину посуду.

  Завжди пам'ятайте, що апетит у Вашого малюка може прийти також коли є красиво сервірований стіл і смачно виглядає їжа.

 Фантазуйте з любов'ю! І не забувайте говорити: "Всім смачного"!

Comments:
Only authorized users can leave comments.