Шановні батьки!
Просимо Вас підтримувати вихователів, довіряти їм, бути чуйними, толерантними, виявляти взаємоповагу. Беззаперечно, що сьогодні найперше завдання -- це захист та збереження життя дитини. На скільки це можливо дбайте про режим дня дитини, про доступ до їжі та води. Але не забувайте про розвиток і освіту. Не відкладайте це на потім. Знаходьте час і місце розповісти/прочитати казку, історію, оповідання; вчіть вірші напам’ять; переглядайте разом мультфільми; опрацьовуйте разом матеріали різноманітних освітніх платформ (багато з них відкрили доступ до своїх матеріалів на безкоштовній основі); надавайте значення дитячим справам; розмовляйте зі своєю дитиною; розмірковуйте, припускайте, мрійте, фантазуйте про все на світі; грайте разом. Все це допомагає дитини відчувати себе у безпеці.
Звертайтеся за консультацією, підказкою, порадою до вихователів вашої дитини, до методиста, психолога та всіх фахівців дитячого садка, який відвідує ваша дитина. Шукайте можливості взаємопідтримки.
Переконані, що наш вихователь залюбки озброїть вас розвивальним контентом, як тільки Ви озвучите власну готовність взаємодіяти з дитиною. Більш того, зробить це грамотно, врахує можливості та потенціал саме вашої дитини. Допоможе підібрати/вибрати те, що буде цікавим, підходити саме вашій дитині.
Будьте на зв’язку!
Додаткові матеріали Ви можете знайти за посиланнями: https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/suchasne-doshkillya-pid-krilami-zahistu
UNICEF Ukraine створили брошуру з найважливішою інформацією для батьків, які втікають із дітьми від бойових дій. Тут є корисні контакти та важлива інформація:
-правила безпеки,
-гігієна,
-щеплення,
-грудне вигодовування,
-дитяче харчування,
-психологічна підтримка,
-особливості піклування про дітей з інвалідністю https://www.unicef.org/ukraine/documents/parents-at-war
Відповіді на актуальні питання допоможуть створити безпечне середовище та підтримати здоров’я українських дітей і їхніх батьків.
Онлайн-садок НУМО спільний проєкт ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України. Розвивальні відеозаняття для дітей 3-6 років https://www.youtube.com/playlistlist=PLJ231j4oXT7GY_u4kkhrKIpVJLyS2WLg.
Консультація для батьків на тему: «Роль батьків у розвитку мовлення дітей»
Мовлення є основним засобом спілкування. С. Аксаков писав: «Слово є перша ознака свідомого, розумного життя. Слово є відтворення усередині себе світу». Відтворення це йде все життя, але особливо інтенсивно - у перші роки життя. І дуже важливо допомогти дитині якомога успішніше оволодіти прекрасним даром. Дитина повинна чути правильну, виразну, багату мову. Без помилок і недоліків. Наявна двомовність нашого середовища може позначитися на мовленні дитини або позитивно, або негативно. Якщо дорослі, які її оточують, говорять чистою, правильною мовою, вона перейме це від них, а якщо спотвореною, перевантаженою грубими формами висловлювань, жаргонізмами -відповідний буде й результат. Проте самого наслідування і запам'ятовування для оволодіння умінням говорити не досить. Потрібна цілеспрямована послідовна робота з розвитку усного мовлення. Отже, щоб запобігти виникненню «суржику», батьки мають демонструвати дітям зразки правильного мовлення. Ви, батьки, повинні не просто володіти українською мовою. А бути провідником національної культури: знати і любити народну творчість, звичаї, традиції, особливості свого краю і передавати це своєму малюкові. Мова дорослого має бути доброзичлива, м'яка, лагідна, емоційна й виразна, звучати плавно й мелодійно. Важливі своєчасні міміка, жести, рухи. І головне - якщо діти бачитимуть, що батьки говорять українською мовою з внутрішньої потреби, а не примусово, вони наслідуватимуть їх. Дитині нелегко заговорити одразу українською мовою, якщо навколо вона постійно чує російську або змішану, а значить, потрібні особливий такт, терпіння, спостережливість, сімейне читання, вивчення римованих творів, прослуховування пісень, казок, перегляд фільмів для дітей. Слід відразу помітити появу говоріння, заохотити малого. І ще - процес оволодіння українською мовою досить тривалий, тому не треба постійно виправляти помилки, виказувати за це. Щирий, довірчий, невимушений характер розмови викликатиме у дитини бажання говорити українською мовою.
Правила, яких потрібно дотримуватися батькам під час спілкування з дітьми.
1. Бажано, щоб дитина чула літературну мову в сім'ї, тому що мова дитини розвивається шляхом наслідування мови людей, які її оточують. Мова батьків, усіх членів сім'ї - це перший зразок, який наслідує дитина. Навіть якщо Ви мовчазні від природи - все одно постійно говоріть з малюком.
2. Супроводжуйте свої дії словами! Але не говоріть у порожнечу - дивіться малюку в очі. Це особливо важливо, якщо Ваш малюк надто активний і постійно рухається.
3. Завжди підтримуйте прагнення дитини до спілкування, вислуховуйте її уважно, не обривайте. Відповідайте на всі питання спокійно, неквапливо, чітко, виразно, голосом середньої сили, правильно виголошуйте звуки і слова - це допоможе малюку швидше опанувати правильну вимову.
4. Шануйте дитину! Давайте їй можливість чути себе і Вас. Під час розмови намагайтеся вимкнути телевізор, радіо тощо.
5. Ніколи не сюсюкайте з дитиною і не відтворюйте неправильну мову дитини.
6. Говоріть повільно, простими словами, короткими фразами, витримуйте паузи між фразами, тоді й діти, наслідуючи Вашу мову, навчаться правильно говорити.
7. Постійно читайте дитині добрі вірші, казки, розповіді, перечитуйте їх декілька разів, діти краще сприймають знайомі тексти.
8. Не вимушуйте дитину вивчати довгі вірші, не перевантажуйте мовним матеріалом.
9. Чітко називайте нові предмети та їх ознаки, спонукайте дитину до обстеження предмета. Особливу увагу приділяйте розвитку дрібної моторики, бо вона безпосередньо пов'язана з розвитком мови.
Ліплення, малювання, ігри з дрібними предметами - усе це допоможе мові, а в майбутньому - в опануванні письма. Рідна мова відіграє унікальну роль у становленні мовленнєвої особистості дитини дошкільного віку. К. Ушинський назвав рідну мову «Цвітом духовного життя нації», порівняв її з квіткою, яка ніколи не в'яне і вічно розвивається. Опанування рідної мови, рідного слова починається з раннього дитинства, сім'ї, серед близьких і рідних дитині людей, а вдосконалення триває в дошкільних навчальних закладах, школі і упродовж усього життя.
Отже, рідна мова є загальною основою навчання і виховання дітей. Оволодіння рідною мовою як засобом пізнання та способом людського спілкування є найважливішим досягненням дошкільного дитинства.
ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ https://www.unian.ua/lite/holidays/den-sobornosti-ukrajini-data-osoblivosti-svyata-ta-privitannya-12117687.html
6 ФРАЗ, ЯКІ РОБЛЯТЬ ДІТЕЙ ЩАСЛИВИМИ
❤️«Я тебе люблю» Важливо зрозуміти простий факт: якщо дитина виросла в обстановці любові, все це позначиться на її майбутньому.
❤️ «Я рада, що ти в мене є» Цю фразу потрібно говорити своїй дитині регулярно. Бажано фізично підтверджувати свої слова обіймами чи поцілунками.
❤️"Дуже дякую" Слова подяки – це найпростіше, що може сказати доросла людина аби підтримати в дитині відчуття її значущості.
❤️"Я тобі довіряю" Довіра грає ключове значення у вихованні. Якщо дитина перестає довіряти своїм батькам, вона ніколи не буде з ними ділитися особистим. Довірчі стосунки треба налагоджувати із самого дитинства.
❤️"Ти в мене дуже розумний" Не всі діти мають гарні знання або навички. Також на їхню адресу часто звучить критика, яка залишає свій слід. Завдання батьків – підтримувати свою дитину та говорити хороші слова.
❤️"Я тобі вірю" Дітям важливо відчувати, що їм вірять і навіть дослухаються до їхньої думки.
Страх і уникнення невдачі - захисна стратегія поведінки. Поведінка, коли людина прагне не До (наприклад до досягнення мети або до розвитку), а ВІД - від можливої невдачі, від можливого провалу. Уникнення невдачі - це не завжди погано, іноді це може бути розумною захисною стратегією. Не завжди можна бути в наступі, навіть великі полководці у важких ситуаціях колись ставили завдання захисту. Враховувати ризики і приймати заходи по страховці від можливої невдачі проекту - природна звичка розумної людини. Однак уникнення невдачі часто має іншу форму, нерозумну і хворобливу, коли за униканням невдачі стоять просто страхи, страх невдачі, страх ганьби, страх провалу, страх бідності або страх смерті. Страх може перетворюватися на звичку, транслюватися далі вже не як емоція, а як форма поведінки, У людини виникає погана звичка захищатися, навіть коли в цьому немає потреби. Така людина не вірить в успіх, зосереджений на труднощі, пам'ятає в основному невдачі і живе думками про поразку.
Студентам університету Дьюка, які беруть участь в експерименті, пропонували відповісти на кілька важких питань, а потім казали: «До цих пір мало хто добивався таких блискучих результатів!» Студенти, звичайно, дуже раділи цьому, але перед продовженням тестування їм на вибір пропонували два «наркотику», один з яких нібито активізував розумову діяльність, а інший гальмував її. І більшість випробовуваних, всупереч очікуванням, воліли наркотик, який гальмує розумові здібності: щоб мати готове пояснення на той випадок, якщо вони не дуже успішно впораються з рештою питаннями. Дослідники виявили й інші способи створення перешкод для самого себе через страх перед невдачею: перед важливими змаганнями спортсмени, які займаються індивідуальними видами спорту, зменшують інтенсивність тренувань; дають перевагу своєму опоненту; скаржаться на депресію; відразу ж починають погано виконувати завдання, щоб оточуючі не пов'язували з ними сподівань, яким не судилося здійснитися; при виконанні важкого завдання, що вимагає повної самовіддачі, не викладаються так, як могли б. Уникання невдачі на тлі страху проявляється різноманітно. За життя це небажання ризикувати і виходити з зони комфорту, позиція Глядача житті, у спілкуванні трохи що - догляд захист, демонстрація безпорадності, симуляції нездатності, позиція Жертви і гра в Дуріка, виправдання і звинувачення та ін. Уникнення невдач, за яким стоять страхи - одна з базових причин проблемного і, ширше - захисного поведінки, поряд із залученням уваги, боротьбою за владу і помстою. См.→ . Що робити? Що робити? Навчитися знімати свої непотрібні страхи. Дивись Робота зі страхом Виховувати в собі позитивний погляд на світ. Дивись Позитивна установка Вчити себе розумною сміливості. Зокрема, корисно практикувати вправа Нестандартні вчинки - вправа. Вчити себе ефективної комунікації та ефективному впливу. style="text-align: center;">
Шановні батьки, перегляньте, будь ласка , відео "Небезпечні канікули 2022" : https://youtu.be/jI-BhPlCzYU
*Грім під час війни, як підготувати дітей, щоб вони не злякались* - рекомендації дитячої психологині Світлани Ройз.
☀️ Показати на небо - дивись, бачиш хмари, вони не просто дощові, може бути сильна злива. Пам'ятаєш, що буває під час зливи? Грім та блискавка. Це точно не вибухи. Вони можуть нагадувати вибух, але це грім. Ми точно в безпеці.
☀️ Алгоритм такий - нам потрібно процес взяти під контроль, перехопити активністю префронтальної кори активність лімбічної системи. З дітьми, коли ми працювали в мирний час із страхом грому - я просила, щоб вони гучно рахували, скільки секунд від блискавки до звуку.
☀️ Під кожен звук грому можна плескати у долоні та кричати "Ура"!
☀️ Можна пограти в "ловців блискавок" і плескаючи в долоні, наввипередки ловити їх та уявляти, що складаєте в банку, чи коробку.
☀️ Зараз допустимо уявляти, як перенаправляєте блискавки на техніку ворогів. Хай дощі будуть тими, що очищують, а не лякають ❤️
10 ОСНОВНИХ ПОМИЛОК БАТЬКІВ І ЯК ВОНИ ПОЗНАЧАЮТЬСЯ НА ДІТЯХ : https://zatyshok.net.ua/4919/
Взаємодія з родинами
Шановні батьки, просимо Вас підтримувати вихователів, довіряти їм, бути чуйними, толерантними, виявляти взаємоповагу. Беззаперечно, що сьогодні найперше завдання - це захист та збереження життя дитини. На скільки це можливо дбайте про режим дня дитини, про доступ до їжі та води.
Але не забувайте про розвиток і освіту. Не відкладайте це на потім. Знаходьте час і місце розповісти/прочитати казку, історію, оповідання;
- вчіть вірші напам’ять;
- переглядайте разом мультфільми;
- опрацьовуйте разом матеріали різноманітних освітніх платформ (багато з них відкрили доступ до своїх матеріалів на безкоштовній основі);
- надавайте значення дитячим справам;
- розмовляйте зі своєю дитиною;
- розмірковуйте, припускайте, мрійте, фантазуйте про все на світі;
- грайте разом.
Все це допомагає дитині відчувати себе у безпеці. Звертайтеся за консультацією, підказкою, порадою до вихователів вашої дитини, та всіх фахівців дитячого садка, який відвідує ваша дитина. Шукайте можливості взаємопідтримки. Переконані, що наш вихователь залюбки озброїть вас розвивальним контентом, як тільки Ви озвучите власну готовність взаємодіяти з дитиною. Більш того, зробить це грамотно, врахує можливості та потенціал саме вашої дитини. Допоможе підібрати/вибрати те, що буде цікавим, підходити саме вашій дитині. Будьте на зв’язку!
Додаткові матеріали Ви можете знайти за посиланнями:
https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/suchasne-doshkillya-pid-krilami-zahistu
https://drive.google.com/file/d/1OpC0dzG1wgYpjtQt3pEYmIIzou_YD-GL/view
ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ :
ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ :https://mon.gov.ua/ua/psihologichna-turbota-vid-svitlani-rojz/yaksho-batko-chi-mati-zahishaye-krayinu ; http://https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox?projector=1