Для вихователів: https://classroom.google.com/c/NzIxMDAxODMzMTE5?cjc=bewiv2s
Код доступу : bewiv2s
Для батьків: https://classroom.google.com/c/NzIwMjY4ODkwMDY1?cjc=4us6dit
Код доступу : 4us6dit
Була проведена квест-гра «Космічна подорож».
Піклуватися про себе щодня — кожен день вартий того, щоб ми були добрими до себе . А у часи, коли зовсім складно подбати про себе, можна звернутися за онлайн-підтримкою. Перевірені ресурси додаємо нижче .
Платформа допомоги врятованим Онлайн-майданчик, на якому зібрані контакти ключових сервісів підтримки постраждалих від різних видів насильства в умовах війни.
Служба психосоціальної підтримки сімей військовослужбовців, громадський рух «Жіноча сила» Безплатні телефонні консультації для військових та їхніх рідних та групи підтримки для дружин, коханих та матерів військовослужбовців.
BetterMe: Mental Health Навчальний курс з навичками самодопомоги при стресі — у мобільному застосунку.
БО «Об'єднання підлітків та молоді Teenergizer» Безплатні психологічні онлайн-консультації для підлітків.
БФ «Центр здоров'я та розвитку “Коло сім'ї”» Допомога психічному здоров’ю дітей, молоді, дорослих та людей літнього віку.
БФ «Майнді» Психологічна допомога постраждалим від війни.
БФ «Ветеран хаб++» Онлайн-ресурс психоедукаційних матеріалів для ветеранів, захисників та їхніх близьких від фахівців «Це ОК».
«Поруч» Проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) із психологічної підтримки для підлітків, вчителів та батьків «Розкажи мені» Інтернет-платформа психологічної допомоги.
krisenchat Ukrainian Консультації з психологом незалежно від перебування, життєвої ситуації та масштабу проблеми (чат-спілкування).
«НЕ ДРІБНИЦІ» Сайт, де зібрані картки-гайди, які розкривають питання, що турбують підлітків, допомагають розібратися з проблемами в стосунках і переживаннями, які загострила війна.
ГО «Дівчата» Психологічна та психотерапевтична допомога постраждалим від насильства дітям, підліткам, жінкам, чоловікам та їхнім родинам.
Brave & Save Platform Сервіс з надання психосоціальної підтримки постраждалим від гендерно зумовленого насильства внаслідок воєнних дій та ВПО.
WOMAN AND WAR Charity Foundation Безплатна психологічна онлайн-підтримка жінкам і дітям.
БФ «Сильні» Безплатна психологічна, юридична та медична допомога людям, які пережили сексуальне насильство після початку повномасштабного вторгнення.
ГО «Психологічна підтримка та реабілітація “Вільний Вибір”» Безплатна психологічна допомога ветеранам та ветеранкам, військовослужбовцям та членам їхніх родин.
БФ «Світ Українцям» Безплатна психологічна допомога (індивідуальна та групова) людям, що постраждали від російської військової агресії.
«База» Мобільний застосунок психологічної підтримки для ветеранів та ветеранок.
БФ «Право на захист» Безплатна психологічна (індивідуальні консультації та підтримувальні групи) допомога ВПО та постраждалим від воєнних дій в Україні.
«Свідок» Соціальна платформа спогадів, де люди анонімно описують свій досвід життя під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Безоплатна правнича допомога Безплатні консультації та роз’яснення юристів з усіх правових питань.
Чат-бот «Друг» Інноваційний проєкт, створений спеціалістами у сфері ментального здоров’я на основі доказових методів.
Сьогодні в закладі була черговий раз проведена гра «Картки сили»
Ігрові та терапевтичні картки для роботи з дітьми до 12 років від психологині Світлани Ройз.
Картки можна використовувати як діагностичний чи терапевтичний інструментарій, а також як гру. Вони придатні для індивідуальної чи групової роботи. Запропоновані картки містять зображення тварин, птахів, риб, комах, а також певних об’єктів і явищ природи. На звороті картки є невеликий опис із спонуканням до дії.
Турбота про себе — це і визнання своїх потреб, і пошук допомоги у форматі, який працюватиме для тебе. Й іноді нам потрібна така підтримка, яку не можна отримати з екрана пристрою. Звертайся за перевіреною психологічною підтримкою офлайн. Локації та простори у різних регіонах поширюємо нижче
ГО «Gen.Ukrainian» Оздоровчий табір для дітей, які постраждали від війни. Психологічна реабілітація, робота з батьками та опікунами. Локація: Україна.
ГО «Фонд Маша» Для жінок та дітей. Локація: Київ.
«Коло сім’ї» — центр здоров'я та розвитку Для дітей, молоді, майбутніх батьків, вагітних. Локації: Львів, Київ.
Коаліція ветеранських просторів Об’єднання 26 ветеранської організації з різних куточків України. Локації: Миколаїв, Рівне, Львів, Київ, Суми, Вінниця, Хмільник, Житомир, Хмельницький та інші
«Лісова поляна» — Центр психічного здоров'я та реабілітації МОЗ України Для ветеранів та ветеранок, людей, які пережили полон і тортури. Локація: Київ.
Центри допомоги врятованим Комплексна соціально-психологічна підтримка для людей, які виїхали з зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, місцевих мешканців. Локації: Київ, Запоріжжя, Дніпро, Львів, Чернівці, Мукачево, Херсон, Харків, Полтава, Одеса, Кропивницький, Суми.
Project HOPE Безплатна психологічна та психосоціальна допомога ВПО та місцевим громадам. Локація: Львів.
БФ «Право на захист» Безплатна психологічна (індивідуальні консультації та підтримувальні групи) допомога мешканцям шелтерів та місць компактного проживання ВПО та постраждалих від воєнних дій. Локації: Київ та Київська обл., Запорізька обл., Дніпропетровська обл., Одеська обл., Полтавська обл., Сумська обл., Харківська обл., Херсонська обл., Чернівецька обл., Чернігівська обл.
Як навчити говорити «Ні» - тема нового вебінару DECIDE в межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом!»
Вебінар на тему «Як навчити говорити “Ні”: поради батькам і освітянам» проведе 17 квітня 2024 року швейцарсько-український проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» в межах ініціативи «Стаємо сильнішими разом!».
Психологиня Тетяна Костенко під час вебінару розповість про:
- важливість навчання майстерності відмови як дорослих, так і дітей;
- як позбутися відчуття провини, що нам нав'язують, коли ми відмовляємо;
- як за допомогою відмови знаходити справжніх друзів і партнерів;
- як зберегти впевненість і самооцінку за допомогою "Ні"-технік.
Дата і час: 17 квітня 2024 року, 16:00.
Спікерка: Тетяна Костенко - психологиня, сімейна психотерапевтка, засновниця і директорка дитячого простору розвитку “Їжачкова школа”.
Реєстраційна форма: https://docs.google.com/forms/
Важливо! Реєстрація на вебінар є обов'язковою. Вказуйте коректну електронну адресу, адже посилання буде надіслано напередодні заходу саме на цю електронну пошту. Просимо також перевіряти розділи «Спам» та «Реклама», адже іноді листи потрапляють саме туди. Посилання проєкт зазвичай надсилає за годину до проведення.
Долучайтеся до нашої Fb-спільноти для вчителів і керівників шкіл: https://www.facebook.com/
Сайт ініціативи: https://www.together.decide.
«Стаємо сильнішими разом!» – ініціатива швейцарсько-українського проєкту DECIDE спільно з Офісом Уповноваженого ВРУ з прав людини, Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Всеукраїнської асоціації ОТГ.
Вона спрямована на вчителів, керівників закладів освіти, шкільних психологів, батьків, голів територіальних громад і працівників органів управління освітою тергромад. А головне – на кожну українську дитину!
Підписуйтеся на Ютуб канал проєкту DECIDE за посиланням https://www.youtube.com/@
Гарного та безпечного дня Вам!)
З повагою
команда швейцарсько-українського
Вправи на усвідомленість (або ж майндфулнес)
Це інструмент боротьби зі стресом і тривожністю — водночас приємний і доступний всюди. Головне — зосередитися на моменті «тут і зараз» та залучити якомога більше органів чуття.
Коли стресу забагато, нам важко зосередитися: ми гальмуємо, тут пропускаємо, там недочуваємо, в обід нарешті поснідаємо, а чим — за годину вже не памʼятаємо Техніки майндфулнес допомагають переключатися, а ще — дають мозку простір для заспокоєння і концентрації.
Спробуйте цього разу просту техніку з улюбленою стравою чи смаколиком
ВПРАВИ ДЛЯ АКТИВІЗАЦІЇ РОЗУМОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА КОРИСНІ ПОРАДИ ВІД ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА НАШОГО ЗАКЛАДУ МАРИНИ ВОЛОДИМИРІВНИ ДОНЕЦЬ (перегляньте, будь ласка, відео за посиланням): https://youtu.be/Eke9kkyJDDU?feature=shared
https://znayshov.com/News/Details/ihry_Yaki_dopomahaiut_navchytysia_pidtrymuvaty_odne_odnoho
ЯК ВИХОВАТИ ТОЛЕРАНТНІСТЬ У ДІТЕЙ?
http://37.sadok.zt.ua/yak-vyhovaty-tolerantnist-u-ditej/
Захід до дня толерантності
Тест "Що нам відомо про булінг?https://vseosvita.ua/test/start/bhf688
Морально-етична бесіда «Добро, як сонце, світить»
Дидактична гра «Кошик добрих справ»
Дидактична гра «В якому вчинку живе добро»
Торгівля людьми
День Ментального здоров`я
http://labcentr.kr.ua/?p=12398
Техніки самодопомоги при стресі
https://kharkivoda.gov.ua/news/119578
Розлука з татом під час війни,як допомогти дитині?
https://osvitoria.media/opinions/rozluka-z-tatom-pid-chas-vijny-yak-dopomogty-dytyni/
10 кроків,які допоможуть розвинути стресостійкість
https://satanivska-gromada.gov.ua/10-sposobiv-poryatunku-vid-stresu-12-48-25-11-11-2016/
Поради батькам щодо психологічної підготовки дитини до школи.
http://58.sadok.zt.ua/porady-batkam-yak-pidgotuvaty-ditej-do-shkoly/
Онлайн тест для батьків "Чи готова ваша дитина до школи?"
https://osvitoria.media/experience/test-dlya-batkiv-chy-
gotova-vasha-dytyna-do-shkoly/
Морально-психологічна підготовка працівників ЗДО до дій в екстремальних ситуаціях
https://youtu.be/do5kOXFU618
Всеукраїнська програма ментального здоров`я "Ти як"
http://file:///C:/Users/%D0%90%D0%B4%D0%BC%D1%96%D0%BD/Desktop/%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B5-%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%E2%80%99%D1%8F.pdf
СВІТЛАНА РОЙЗ "ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ВІЙНУ" https://youtu.be/zDJRU6WUqcA
ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПІСЛЯ КРИЗИ https://youtu.be/cSn_ZCDodAo
АЛГОРИТМ ДІЙhttps://youtu.be/kHiRJ-j4Nck
Як говорити з дітьми про війну https://rada.info/upload/users_files/42466050/0596d882b5ae7194a2cd0a980ce5e8c0.docx
Як допомогти людині опанувати біль втрати https://rada.info/upload/users_files/42466050/05cbe4d66f872015a9d6f2bf17b08e80.docx
На що варто опиратися, щоб пережити війну https://rada.info/upload/users_files/42466050/3c1fd6e2d66737829879132904f539ba.docx
Поради з надання першої психологічної допомоги людям, які пережили кризову подію https://rada.info/upload/users_files/42466050/dd721bd416d994b7bfedba320f0344e2.docx
40 ігор з дітьми у темряві https://rada.info/upload/users_files/42466050/171229e40bcba0e15bb73e0ca6188aa7.docx
Дії освітян під час повітряної тривоги https://rada.info/upload/users_files/42466050/09c19024906ee1c4c5ad3d1886fe4779.pdf
Правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб https://rada.info/upload/users_files/42466050/bd3a4243b638fc5961adf8bd70dcf102.docx
Якщо вам потрібна психологічна підтримка перейдіть за посиланням https://tellme.com.ua/
*Як допомогти дитині позбавитися страху?* Пропонуємо декілька вправ. ❗️
*'' Знищи свій страх"
* Уявити, що слово "страх" на папері - це він і є. Потім розірвати його на дрібні шматочки у якусь ємкість, мімікою зображаючи негативні емоції. Потім зібрати їх у кульку та покачати у долонях рук, ніби ви контролюєте страх. Після цього треба безжально викинути кульку геть. ❗️
*''Заземлення"
*Показати на очі і дивитися на будь-які предмети. Показати на вуха і почути різні звуки. Показати на ніс і вдихнути аромат. Показати на рот і скуштувати чи лизнути щось язиком. Зробити глибокий вдих і видих. ❗️
*''Долоньки''*
Грати з кимось руками, хлопаючи спочатку двома руками, потім по одній чергуючи і т.д.(ладусі). ❗️
*''Струшування''
* Тіло розслаблене, ноги на ширині плеч, встаємо навшпиньки - вдих та різко опускаємось, стукаючи п'ятами об підлогу - видих. Потім струшуємо з себе увесь негатив (як кіт чи собака), потім руками зробити коло доверху вдихаючи, руки вниз видих - (вимовляємо: пах).
ЕКСПЕРТИ УІРО ТА ЮНІСЕФ РОЗРОБИЛИ "ТИХІ" ІГРИ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ ВІДНОВИТИ ЕМОЦІЙНИЙ СТАН ДІТЕЙ : https://mon.gov.ua/ua/news/eksperti-uiro-ta-yunisef-rozrobili-tihi-igri-sho-dopomozhut-vidnoviti-emocijnij-stan-ditej
ПОРУЧ - ПРОЄКТ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА БАТЬКІВ : https://poruch.me/ : ПРОЄКТ ПОРУЧ - ЦЕ ОНЛАЙН ТА ОЧНІ ГРУПИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ ТА БАТЬКІВ, ЧИЄ ЗВИЧНЕ ЖИТТЯ ЗЛАМАЛА ВІЙНА. ПСИХОЛОГИ ПРАЦЮЮТЬ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ДОСВІД КОЖНОГО ТА КОЖНОЇ НЕ ЗАЛИШИВСЯ НЕПЕРЕБОРНОЮ ТРАВМОЮ НА ВСЕ ЖИТТЯ.
Витривалість у резилієнтності : як берегти і плекати психологічну стійкість в умовах тривалої війни :
ВПРАВА ДЛЯ БОРОТЬБИ ЗІ СТРЕСОМ "ЛЕДАЧИЙ КІТ"
ПЕРЕЙДІТЬ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ https://youtu.be/NHBEUdOaHg8
Матеріали для педагогів та батьків щодо психолого-педагогічного супроводу дітей дошкільного віку
1. Як заспокоїти дітей під час війни
2. Як подбати про дитину, якщо ви знаходитеся з нею в укритті
https://www.youtube.com/watch?v=VpJXr3UXCvo.
3. Як говорити з дитиною, якщо батько чи мати захищає країну
4. Правила підтримки, якщо родина евакуюється з дитиною
https://www.youtube.com/watch?v=8ml9RPFun7s.
5. Фізична безпека дітей під час війни. Сайт «Освітній омбудсмен України»
7. Поради, як підтримати дитину в дорозі від ЮНІСЕФ
https://www.unicef.org/ukraine/stories/how-to-support-a-child-on-the-road.
8. Рекомендації для населення під час воєнного стану
https://phc.org.ua/news/rekomendacii-dlya-naselennya-pid-chas-voennogo-stanu.
9. Як поводитися на блокпостах з перекладом на жестову мову
https://www.youtube.com/watch?v=-YPGsjyjqQI.
11. Підтримка батьків та дітей під час війни
https://www.unicef.org/ukraine/parents-children-support-during-military-actions.
12. Психологічна допомога для дітей Психологічна турбота від Світлани Ройз - YouTube.
13. Як надавати першу психологічну допомогу
https://moz.gov.ua/article/news/rekomendacii-z-psihologichnoi-dopomogi.
15. Як допомагати дітям у замкненому просторі
http://www.barabooka.com.ua/yak-dopomagati-dityam-u-zamknenomu-prostori/
https://dszn-zoda.gov.ua/node/495.
17. Для тих, хто приймає емігрантів і переселенців, для допомоги в адаптації
https://www.youtube.com/watch?v=UXnS_T5JD5s&list=PLFVSJgZgf7h8rXg9TT yevxZkdfxAQXodS&index=8.
18. «Розкажи мені». Безкоштовна інтернет-платформа для психологічних консультацій.
19. Як говорити про війну та повітряну тривогу з дітьми: поради чернівецької психологині.
20. Як швидко заснути, коли ви тривожні і вам важко розслабитися
https://phc.org.ua/news/yak-shvidko-zasnuti-koli-vi-trivozhni-i-vam-vazhkorozslabitisya.
21. Як перевірити правдивість джерела інформації
https://www.pedrada.com.ua/article/3025-yak-perevriti-pravdivst-djerela-nformats.
22. Перелік матеріалів для дошкілля «Сучасне дошкілля під крилами захисту»
23. Платформа розвитку дошкільнят “НУМО” Навички для дошкільнят.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLJ231j4oXT7GY_u4kkhrKIpVJLyS2WL g.
25. Онлайн-медіаресурс, присвячений освіті та вихованню дітей в Україні
ФЕЙСБУК https://www.facebook.com/childhotline.ukraine/
Контакти щодо психологічної підтримки
Цілодобова лінія психологічної підтримки «Між нами» Львівський міський центр соціальних служб— 0800307305.
Дзвінки з будь-яких операторів — безкоштовні.
Цілодобова безоплатна правова допомога /FreeLegalAid. - 0 800 213 103.
Консультування з правових питань.
• Центр психосоціальної підтримки НаУКМА та БО «Голоси дітей». Гаряча лінія для дітей (08.00 – 22.00): 096 039 22 58; 099 198 57 95; 063 558 12 82
.• Гаряча лінія НУО «Людина в біді» Безкоштовні психологічні консультації (24/7) 0 800 210 160.
• Центр-Ресурс Професіонал. Системний сімейний психотерапевт. 09.00 – 20.00 тел у Польщі +4873 311 52 96. Вайбер, телеграм: (067)-718-99-66 (063)-721-04-63 (066)-219-09-73.
• Сильне емоційне потрясіння, стрес, відчуття небезпеки можуть викликати у вашої дитини психологічну травму. Читайте нижче, як визначити, що у вашої дитини психологічна травма, та як ви можете їй допомогти. Якщо дитині потрібна допомога спеціаліста - можна звертатися на дитячу гарячу лінію нашого партнера Ла Страда-Україна/LaStrada-Ukraine, яка працює в онлайн режимі.
Щоб отримати консультацію пишіть: Фейсбук - https://www.facebook.com/childhotline.ukraine/
Інста - https://www.instagram.com/childhotline_ua
Telegram - @CHL116111
Безкоштовна інтернет-платформа психологічної допомоги "Розкажи мені".
Для отримання допомоги потрібно коротко описати свій запит і надіслати заявку за цим посиланням (https://tellme.com.ua). Модератори платформи підберуть спеціаліста, і він якнайшвидше зв'яжеться з вами. Консультації проводяться безкоштовно у режимі онлайн. Крім того, команда Інституту когнітивного моделювання зі співпраці з кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені Богомольця та спеціалістами проекту "Друг" розробила бот першої психологічної допомоги. Він стане в нагоді в перші години після травматичноїподії - з ним можна ознайомитися, перейшовши за посиланням (https://t.me/friend_first_aid_bot)