Тема: Дітям про «коронавірус».
Мета: ознайомити дітей з поняттям «коронавірус», його особливостями, способами розповсюдження та засобами боротьби з ним; вчити безпечно вітатися різними способами, запобігати розповсюдженню вірусу, бути впевненим в захисті дорослими.
Матеріал: картинки, антисептик, форма віруса для розмальовування
Вихователь: Такий довгий період люди говорять про «коронавірус». А чому? - Діти, хто з вас чув таке слово «коронавірус»? ( відповідь дітей). - Так, кожному з вас доводилось його чути. Чому про нього говорить так багато людей? То що ж це? Хочете знати?
Вихователь:Коронавіруси - це група вірусів, від яких людина може дуже захворіти. Віруси –крихітні, невидимі людському оку мікроорганізми. Просто так ми їх не бачимо.Ось якими вони можуть бути: Їх можна побачити лише за допомогою спеціальних приладів з лінзами. Через свій крихітний розмір вони можуть легко потрапити в організм людини непоміченими й викликати захворювання.
Про коронавіруси відомо вже багато років, але в їхній сім’ї з’явився новий родич на ім’я «COVID19», якого раніше ніхто не знав!
А тепер вивчають, як він передається від людини до людини й потрапляє в організм, спричиняючи захворювання. Про нього знають на всій нашій планеті. Він дуже знаменитий, тому що новий!
Вихователь: Діти, як ви думаєте, з яких двох слів складається його назва- «коронавірус»? (відповіді дітей..). Ваша відповідь вірна. Подивіться на його зображення: Коронавірус дістав свою назву від слова «корона» - він ніби справді має маленьку корону. Вихователь:Як ви вважаєте, чи може він потрапити в моє тіло? (версії дітей) Так, але сам він не літає, йому треба «перестрибнути» з однієї людини на іншу. Коли вірус передається від одного тіла до іншого – це називається «зараження». Він може потрапити з руки на руку, коли люди вітаються чи торкаються один одного. Тому дуже важливо мити руки з милом, наприклад, під звучання улюбленої пісеньки.
Згадаємо, як миємо руки. Будь ласка, Іванку, розкажи, а ми покажемо ці дії (імітація рухів). Вірус також можна знешкодити спеціальним спиртовим засобом. Ми зараз це з вами зробимо. Розітріть ручки. Він має висохнути сам. Вихователь:Отже, надалі, коли хтось захоче з вами привітатися – просто помахайте рукою, не торкаючись цієї людини. Вітатися за допомогою жестів чи усмішки можна так само тепло й ніжно! Давайте покажемо як можна привітатися, не торкаючись рук інших. - Посмішка (радісне вітання) - Помахати рукою (енергійне, бадьоре вітання) - Покласти руку на сердечко (сердечно вітаю) - Скласти дві руки і трохи підняти (дружнє вітання) - Скласти вказівні та великі пальчики у вигляді сердечка
Вихователь: А ще, мабуть, вам доводилося бачити, як люди стали жартома вітатися ніжками, ліктями. Вихователь: коронавірус не може далеко «стрибати», тому й використовує інші способи.Коронавірус може подорожувати в краплинках слини, що вилітають із рота, коли ми розмовляємо або чихаємо. Якщо помітите людину, яка чихає або кашляє, тримайтеся від неї якнайдалі, щоб ці краплинки не потрапили на вас. Людина, яка хоче чихнути, кашлянути має прикрити рота та носа серветкою, згином руки, хусточкою, маскою Вірус може чатувати на різних предметах, яких торкалась людина заражена вірусом. ( Діти по черзі називають такі предмети) Вихователь:Але не переймайтеся: якщо ці предмети ретельно чистити, то вірусу там уже не буде! Прошу вас подумати про що нам підкаже ось цей плакат? (відповіді дітей). Так, вірно, не треба терти очі брудними руками, брати їх до рота, чи торкатися носа. Вихователь:пропоную вам трохи відпочити. (проводимо одну з улюблених руханок) Вихователь:Що станеться, якщо вірус потрапить у ваше тіло? ( версії дітей). Так,може стати погано, як під час застуди. Можливо підніметься температура, з’явиться кашель, а також, можливо, стане важко дихати. Однак, як уже бувало раніше під час хвороби, за кілька днів стане набагато краще і знову можна гратися! Люди, які про вас піклуються, обов’язково захистять кожного! Дорослі дивляться новини про новий коронавірус. Вони з’ясовують, як захиститися від нього. Якщо вам довелося побувати поруч із тим, хто захворів на короновірусну інфекцію, то треба залишитися вдома на кілька днів, навіть якщо ви почуваєтеся добре. Саме вдома про кожного з вас потурбуються, якщо стан здоров’я раптом погіршиться. Крім того, ви не дозволите вірусу «перестрибувати» на інших дітей. А поки що багато вчених працюють над тим, щоб зупинити шкідливу подорож вірусу, і шукають вакцину, яка захистить від нього всіх людей. Чи стривожив вас коронавірус? Що ви відчували?(висловлювання дітей) Усі почуття, які у васна нашому занятті були і є, - це нормально! Мати такі почуття, коли ви бачите занепокоєння дорослих або коли доводиться відмовлятися від звичних справ, - цілком нормально. Часом з’являються хвороби, які зачіпляють багатьох людей. Важливо, що люди які поруч - захищають вас. І пам’ятайте: хоча ви ще маленькі, але можете допомогти зупинити вірус, якщо митимете руки і виконуватимете інші наші поради. А тепер пропоную розмалювати вірус за вашим бажанням. Подумайте яким ви його уявляєте, чи як ви ставитесь до нього, а можливо яким ви хочете, щоб він став. Вихователь:діти,як добре ви справились, молодці! Свої роботи можете взяти додому і поговорити з рідними, задати їм питання, які у вас виникли.